. නිශාන්ත - යසිකා ශූරතා දිනති | කෙළිමඬල
2018 දෙසැම්බර් මස 10 වැනි සඳුදා
නිශාන්ත - යසිකා ශූරතා දිනති
2018-05-09 17:50:47 | නාමල් පතිරගේ

මෙම වසරට නියමිත 44 වැනි ජාතික මහ ක්‍රීඩා උළෙලේ කැරම් තරගාවලියේදී දක්‍ෂතම ක්‍රීඩකයා ලෙස බස්නාහිර පළාත් නිශාන්ත ප්‍රනාන්දුද ,දක්‍ෂතම ක්‍රීඩිකාව ලෙස සබරගමු පළාත් යසිකා රාහුබද්ධ ද සම්මාන දිනාගත්හ. ටොරින්ටන් පෙදෙසේ ක්‍රීඩා අමාත්‍යාංශ ගෘහස්ථ ක්‍රීඩාංගන පරිශ්‍රයේදී පැවැති තරගාවලියට ජාතික මට්ටමේ ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවෝ ඇතුළුව දිවයිනේ පළාත් නවයෙන් ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවෝ 90  දෙනෙක් සහභාගි වූහ.

 ක්‍රීඩා සංවර්ධන දෙපාර්තමේන්තුව ශ්‍රී ලංකා කැරම් සම්මේලනයේ අධීක්‍ෂණයෙන් තරගාවලිය සංවිධානය කළේය. ජයග්‍රාහි ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් සඳහා මුදල් ත්‍යාග හා පදක්කම් ප්‍රදානය කිරීම හිටපු ක්‍රීඩා අධ්‍යක්‍ෂ අයි.පි.විජේරත්න මහතාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් සිදුකෙරුණි.

ලැබුණු එකම අවස්ථාවෙන් ප්‍රතිවාදියාට අවස්ථාවක් නොදෙමින් සිය සියලු ඉත්තන් කැරම් පුවරුවෙන් ඉවත් කිරීමේ එකම අවස්ථාව මෙවර තරගාවලියේදී වාර්තා කිරීමට සමත් වූ නිශාන්ත ප්‍රනාන්දුට විශේෂ මුදල් ත්‍යාගයක් ප්‍රදානය කිරීමට ක්‍රීඩා අමාත්‍යාංශය කටයුතු කළේය.

මෙවර තරගාවලියේදී බස්නාහිර පළාත රන් පදක්කම් හතරක්ද, රිදී පදක්කම් දෙකක්ද, ඌව  හා සබරගමුව යන පළාත් එක රන් පදක්කමක්ද බැගින් හිමිකර ගත්හ.


44 වැනි ජාතික මහ ක්‍රීඩා කැරම් තරගාවලියේ පදක්කම්ලාභියෝ


පිරිමි කේවල
රන් පදක්කම:- ඩබ්ලිව්. ඩි නිශාන්ත ප්‍රනාන්දු
(බස්නාහිර (09/18,25/17,22/21)
රිදී පදක්කම:- අනස් අහමඞ් (ඌව)
ලෝකඩ පදක්කම:-වයි.එම්.පී. උදයංග (වයඹ)


කාන්තා කේවල
රන් පදක්කම:- යසිකා රාහුබද්ධ (සබරගමුව (20/24,25/03,24/08)
රිදී පදක්කම:- ජෝශප් රොසිටා (බස්නාහිර)
ලෝකඩ පදක්කම:- කේ. කේසාජනී (උතුර)


පිරිමි යුගල
රන් පදක්කම :-ෂහීඞ් හිල්මි /හසිත අනුරුද්ධ පෙරේරා (බස්නාහිර (25/04,16/24,25/04
රිදී පදක්කම:-ඒ.සී.එම්. අස්ලාම්/ ඕ.එම්.එච්.වී. කුමාර (වයඹ)
ලෝකඩ පදක්කම:- එස්.එම්. ශ්‍යාම් ඩීන් /එම්.එම්.එම්.මසාහිර් (ඌව)


කාන්තා යුගල
රන් පදක්කම:- චලනි ලක්මාලි ලියනගේ/ මධුකා දිල්ෂානි රණවීර (බස්නාහිර) (25/04,25/04)
රිදී පදක්කම :-මධුවන්ති ගුණදාස/මධුෂා දුලංජලී විතාන (සබරගමුව)
ලෝකඩ පදක්කම:- ඊ.දිසාන්ති/ආර්.බවතරනී (උතුර)

කණ්ඩායම් තරග ප්‍රතිඵල - පිරිමි
රන් පදක්කම්  - ඌව පළාත් කණ්ඩායම
අනස් අහමඞ්, එම්.එම්.එම්.මසාහිර්, එස්.එම්.ශ්‍යාම් ඩීන්, කේ.ගෝපිෂාන්, නුවන් රවීන්ද්‍ර ශාන්.
රිදී පදක්කම - බස්නාහිර පළාත් කණ්ඩායම.
නිශාන්ත ප්‍රනාන්දු, ෂහිඞ් හිල්මි, හසිත අනුඅරුද්ධ, චරිත් මධුසංක,සුරාජ් මධුවන්ත.
ලෝකඩ පදක්කම  - වයඹ පළාත් කණ්ඩායම.
වයි.එම්.පී.උදයංග, ඒ.සී.එම්. අස්ලාම්, ඒ.එම්.ඒ. ප්‍රියසංක, දිසුරු දිල්මින්.


කණ්ඩායම් තරග ප්‍රතිඵල - කාන්තා
රන් පදක්කම - බස්නාහිර පළාත් කණ්ඩායම
ජෝශප් රොසිටා, චලනි ලක්මාලි ලියනගේ, මධුකා දිල්ෂානි රණවීර,නිපුනි දිල්රුක්‍ෂි,රෙබේකා ඩැල්රින් ගේබ්‍රියල්.
* රිදී පදක්කම - සබරගමු පළාත් කණ්ඩායම
යසිකා රාහුබද්ධ, මධුවන්ති ගුණදාස, මදුෂා දුලාංජලී විතාන, බී.ජී. නිරෝෂනී ගම්ලත්, එච්.ඒ.සී.එම්. ප්‍රේමරත්න
* ලෝකඩ පදක්කම - උතුරු පළාත් කණ්ඩායම
කේ. කේසාජනී, ආර්.බවතරණී, ඊ.දිසාන්ති, එල්. තුෂාජිනී, එස්.වෝජනා.

 

ඔබේ ප්‍රතිචාර

නම :
විද්‍යුත් තැපැල් ලිපිනය :
ඔබේ ප‍්‍රතිචාර :
ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම තවමත් වැට උඩ...
2018-12-06 13:53:09
ලෝකයේ හොඳම ටෙස්ට් කණ්ඩායම් හතර අතරේ සිටින නවසීලන්තයට එරෙහිව නවසීලන්තයේදීම ටෙස්ට්  තරගාවලියකට සහභාගි වීමට යන්නේ වුවද කණ්ඩායමේ කඩුලු රක...
ශ්‍රී ලංකා නැඟී එන පිලට ලකුණු 109 ක ජයක් ...
2018-12-07 16:07:54
නැඟී එන කණ්ඩායම් ආසියානු කුසලාන එක්දින තරගාවලියේ ‘ඒ’ කාණ්ඩයේ පළමු තරගය ලෙස ඕමාන් නැඟී එන කණ්ඩායමට එරෙහිව කොළඹ ආර්. ප්‍රේමද...
ශ්‍රී ලංකා ලකුණු පුවරුවට බිංදු පේළියක්...
2018-12-08 16:37:21
පිතිකරුවන් 8 දෙනකු කණ්ඩායමට ඇතුළත් කිරීමට අවසර දී තිබියදීත් නවසීලන්ත ක්‍රිකට් ආයතන කණ්ඩායමට එරෙහිව අද (8 වැනිදා) නේපියර්හිදී ආරම්භ වූ ...
නවසීලන්තය කඩුලු 7 කට 229 යි...
2018-12-03 20:00:03
පාකිස්තානයට එරෙහිව ඩුබායිහි ශෙයික් සයිඞ් ක්‍රීඩාංගණයේදී පැවැත්වෙන තෙවැනි ටෙස්ට් තරගයේ පළමු දිනය වූ අද (3 වැනිදා) තරගය නතර කරන විට පන්ද...